Přístupnost webových stránek

Základní informace

Na těchto stránkách jsou informace související s výkonem veřejné správy zveřejňovány tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením. Webová prezentace vyhovuje ve vysoké míře požadavkům kladeným Vyhláškou č. 99/2019 Sb., o formě zveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Uvedené internetové stránky jsou částečně v souladu s EN 301 549 V2 1.2 a standardem WCAG 2.1 z důvodu nedostatečně přístupného obsahu anebo výjimek uvedených níže.

Obsah webu

· Písmo webu je definováno pomocí relativních jednotek a lze jej zvětšovat a zmenšovat nastavením internetového prohlížeče.

· Veškerý obsah webu je organizován hierarchicky. Informaci o tom, kde se v hierarchii webu právě nacházíte, naleznete pomocí "drobkové navigace".

· Stránky využívají CSS. I bez těchto doplňků jsou stránky standardně ovladatelné a plně použitelné.

· V případě reklamy nebo upoutávky může být použita technologie Adobe Flash.

Doporučená rozšíření prohlížeče

Na tomto webu mohou být vybrané informace (dokumenty) nabízeny ve formátech PDF, DOC, XLS nebo PPT. Tyto specifické formáty umožňují zachovat formátovací a typografické prvky, které v podobě XHTML nejsou dostupné.

Pro zobrazení těchto dokumentů lze použít např. bezplatné prohlížeče, které lze stáhnout z internetu:

· Adobe Reader

· Microsoft Word Viewer

· Microsoft Excel Viewer

Podporované prohlížeče

Podporovány jsou následující prohlížeče vždy nejméně v aktuální a předcházející verzi:

· IE od verze 9

· MS Edge

· Firefox

· Google Chrome

· Safari

Kontakt

V případě problémů s přístupností obsahu či funkčností tohoto webu, kontaktujte prosím webmastera.

Mateřská škola Blatná, Vrchlického

Vrchlického 726

38801 Blatná

e-mail: materska.skola.vrchlickeho@seznam.cz