Motýlci

depositphotos_103210424-stock-photo-thumbs-up-butterfly-cartoon-character.jpgMotýlci

Všechno kvete, krásně voní,
motýlci se spolu honí.

Motýli si poletují,
holky, kluci poskakují
a volají každý den,
 ať sluníčko vyjde ven.

Třídní učitelky: Vrátná Jana, Bc. Jíchová Petra

Ve třídě je: 23 dětí

Jsou zde děti předškolního věku, které se průběžně připravují na vstup do ZŠ za pomoci her a činností cílených na jejich všestranný rozvoj. Jsou vedeny k samostatnosti a odpovědnosti za svou práci. Učí se svou práci samostatně organizovat a zhodnotit.

Dbáme na správný úchop psacího náčiní, zdokonalování jemné motoriky pomocí tvořivých a manipulačních činností a rozvoj grafomotoriky pomocí psacích listů. Vedeme děti k záměrnému soustředění a posilování koncentrace pozornosti.

Podporujeme děti ke spolupráci a kooperaci ve skupině, k řešení konfliktů slovně a s rozvahou, umět nabídnout pomoc a projevit empatii.

Podporujeme zájmy dětí prostřednictvím rozšířených programů:

• Hrajeme si s angličtinou
  • Hrátky se slovy – logopedie
  • Pohybové hrátky
  • Zpívánky.

S dětmi, které mají vadu výslovnosti pracují logopedické asistentky v tzv. preventivních logopedických chvilkách.

Třída Motýlků:

motylci.jpg

3. třída - Motýlci

6,30 - 7,30       scházení dětí, ranní hry dle volby a přání dětí

7,30 - 8,45       dopolední činnosti:

ranní hry (spontánní, tvořivé, didaktické)

individuální péče

ranní cvičení

8,45 - 9,00     hygiena, svačina

9,00 - 10,00      řízená činnost (záměrné  i spontánní činnosti společné a ve skupinách)

10,00 - 12,00     hygiena, pobyt venku, převlékání

12,00 - 12,30     hygiena, oběd